Nanášanie vo fluidizačnej vani:
Odporúča sa predhriať kov na teplotu 280-350 ˚C. Predohriaty kov po vytiahnutí z pece pomaly vychladá. Preto je dôležité minimalizovať vzdialenosť pec-fluidizačná vaňa. Kov sa ponorí do prášku, čas nanášania je 8-10 sekúnd. Dlhší čas nezabezpečí lepšie - rovnomernejšie pokrytie.

Pre dosiahnutie tenkej plastovej vrstvy sa odporúča ohriatie po nanesení na 170-180 ˚C , aby sa optimalizovala výsledná povrchová vrstva.

Odporúčané teploty sú iba orientačné, avšak priľnutie prášku sa zabezpečí iba pri teplote vyššej ako 150 ˚C. Prehriate materiálu môže spôsobiť farebnú nestálosť.

Predpríprava:
Pre oceľ sa odporúča vyčistiť povrch od mastnoty a iných nečistôt pomocou technického benzínu. Pre lepšie priľnutie materiálu sa odporúča povrch zľahka zdrsniť.

Návod na použitie

112 ºC

24 - 32 g/10´

0,93 g/cm3

90% menej než 300 µm

3 m2/kg pri 350 µm

Teplota tavenia

MFI 190 ºC, 2,16 kg

Hustota

Veľkosť častíc

Výdatnosť prášku

Vlastnosti prášku KPE 10

Všeobecné vlastnosti

Termoplastický PE prášok na povrchovú úpravu kovov fluidnou metódou.

Thermofix   KPE 10

Termoplastický prášok Thermofix    bol špeciálne vyvinutý na zabezpečenie povrchovej ochrany ocele. Vlastnosti boli dosiahnuté vďaka špeciálnej zmesi na báze modifikovaných polyolefínov. Thermofix    má výbornú mechanickú odolnosť, odolnosť voči chemickým látkam, soli a znečisteniu v ovzduší. Thermofix    má vynikajúcu priľnavosť ku kovu. Poskytuje vysoký stupeň elektrickej izolácie, oteruvzdornosť a nárazuvzdornosť. Aplikuje sa procesom namáčania vo fluidizačnej vani. Je k dispozícií i UV stabilizovaný typ.

Fluidita

vysoká

vynikajúca

dobrá

dobrá

dobrá

žiadne poškodenie priľnavosti

žiadne známky korózie

strata priľnavosti povrchu nižšia než 10 mm od miesta porušenia vrstvy

 

korózia pod vrstvou 2-3 mm

70

300 - 1000 µm

- kyseliny a alkalické zlúčeniny

- soli /okrem peroxidu/

- roztoky 60 ºC

nepoškodený povrch

povrch poškodený

krížovým testom (X)

ISO 2813

Priľnavosť

Odolnosť voči chemikáliám

Soľný test

Lesk

Odporúčaná hrúbka povrchovej

vrstvy

Vlastnosti plastovej vrstvy

Poleytylénová prášková farba na povrchovú úpravu kovov pre fluidné nanášanie.

THERMOFIX    je polyetylénová prášková farba určena na nanášanie metódou fluidovania. Nahriaty kov sa ponorí na niekoľko sekúnd do fluidizačnej vane. Prášok sa prilepí a roztečie sa a vytvorí jednoliaty, hladký povrch. Hrúbka vrstvy je od 300-600 mikrónov.

Táto metóda sa používa hlavne pri drôtenom programe, regáloch v chladničkách, záhradnom nábytku. Povrch je nielen dekoratívny ale i vysoko funkčný. Poskytuje vysoký stupeň antikoróznej a mechanickej ochrany. Väčšia hrúbka povrchu perfektne prekryje prípadné nedostatky povrchu. Vhodné použiť napríklad na rukoväte náradia rôzne držadlá a madlá.

Výhodou fluidnej metódy je 100% efektívnosť vyžitia práškovej farby. Prášok sa buď nanesie na kov, alebo zostane vo fluidizačnej vani. Schopnosť poplastovať niekoľko výrobkov zavesených na ramene jediným ponorením do fluidizačnej vane robí túto metódu veľmi efektívnou. Jedná sa o tzv. „low-tech“ technológiu, ktorá si nevyžaduje veľa zásahov a nastavení.

Spôsob aplikácie

Garancia kvality:
Počas celého výrobného procesu sa vykonávajú dôkladné kontroly kvality podľa štandardov ISO 9001:2000.

®

®

®

®

®