Ako to funguje

Poplastovanie kovov

Príklady použitia termoplastickej práškovej farby

Thermofix

Poleytylénová prášková farba na povrchovú úpravu kovov pre fluidné nanášanie.

 

THERMOFIX    je polyetylénová prášková farba určena na nanášanie metódou fluidovania. Nahriaty kov sa ponorí na niekoľko sekúnd do fluidnej vani. Prášok sa prilepí a sčasti roztaví. Následne sa výrobok nahreje v peci kde sa prášok roztečie a vytvorí jednoliaty, hladký povrch. Hrúbka vrstvy je od 300-600 mikrónov.

 

Výhodou fluidnej metódy je 100% efektívnosť vyžitia práškovej farby. Prášok sa buď nanesie na kov, alebo zostane vo fluidnej vani. Schopnosť poplastovať niekoľko výrobkov zavesených na ramene jediným ponorením do fluidnej vani robí túto metódu veľmi efektívnou. Jedná sa o tzv. „low-tech“ technológiu, ktorá si nevyžaduje veľa zásahov a nastavení.

®

®

Polisint

ELEKTROSTATICKÉ A ELEKTROKINETICKÉ NANÁŠANIE
Poleytylénová prášková farba na povrchovú úpravu kovov.

 

POLISINT    je polyetylénová prášková farba určená na poplastovanie kovov elektrostatickou (KORONA) pištoľou alebo elektrokinetickou (TRIBO) pištoľou.

 

Kov je potrebné pred nanesením práškovej farby odmastiť. Odporúča sa fosfátovaním. Zvýši sa tak životnosť povrchovej úpravy. Potom sa nastrieka na studený kov rozptylovou pištoľou. Po nastriekaní sa kov nahreje v peci pri teplote od 160 °C do 220 °C na 5-40 minút v závislosti od hrúbky vrstvy. Hrúbka vrstvy je od 150 do 250 mikrónov.

®

®

Záhradný nábytok

Architekti a špecialisti dlhé roky hľadali materiál, ktorý by odolal náročným podmienkam v exteriéry. Odpoveďou je polyetylénové prášková farba , ktorá má vynikajúcu odolnosť voči UV žiareniu a soli. Mnoho rokov zákazníci volili PVC materiál, ale nástup polyetylénovej práškovej farby situáciu zmenil. Hoci je cena vyššia, v konečnom dôsledku je používanie polyetylénovej práškovej farby efektívnejšie. Nevyžaduje si totiž použitie primerov a nižšia hustota materiálu sa odrazí v nižšej spotrebe práškovej farby. Technologický proces je šetrný k životnému prostrediu. V konečnom dôsledku sú náklady na povrchovú úpravu použitím polyetylénovej práškovej farby nižšie.

Ploty, stĺpiky plotov

Povrch oplotenia musí byť trvácny s vynikajúcou adhéziou. Samozrejme musí byť i estetický čo do farby i lesku. Polyetylénová prášková farba je po všetkých stránkach vhodná pre použitie v exteriéry. Na rozdiel od PVC nevyžaduje použitie primera. Výsledný povrch je veľmi trvácny – poskytuje veľmi dobrú ochranu voči UV žiareniu a počasiu. Má i vysoký stupeň elasticity.

poplastovanie drotenych vyrobkov

Drôtený program - košíky, poličky

Ponúkame celý rad polyetylénových práškových farieb na povrchovú úpravu drôteného programu ako sú koše, regály pre domáce ale i priemyselné použite. Významnú časť sortimentu tvoria i regály do chladničiek i mrazničiek.
 

vynikajúce krytie i v problémových partiách ako sú zavy, spoje, ostré konce
efektívnosť práškovej farby – nižšia spotreba energie a materiálu. V niektorých prípadoch zákazníci referujú až 20% úsporu materiálu voči porovnateľným práškovým farbám.
atraktívny povrch poskytujúci dlhodobú ochranu
certifikácia na styk s potravinam
povrch nepraská a neolupuje sa

Výrobky z ocele

Materiál KPE 03 bol špeciálne vyvinutý na povrchovú úpravu výrobkov z ocele. Typická hrúbka vrstvy 600-800 mikrónov. Povrch je hladký a pri nanášaní vyžaduje voči polyuretánovému nižšie teploty. Cena polyetylénovej farby je v porovnaní s polyuretánovou polovičná. KPE 03 má vysokú pevnosť, elektrickú a chemickú odolnosť. Výhodou je nárazuvzdornosť a vynikajúca priľnavosť ku kovu. Nevyžaduje si použitie špeciálnych primerov. Má dobré krytie i na ostrých hranách.

Madlá, držiaky zábradlia

Termoplastická prášková farba za veľmi rozumnú cenu poskytuje dlhodobú povrchovú úpravu kovov. Spomedzi ostatných typov povrchových úprav na trhu práve polyetylénová prášková farba dáva najlepší tepelný komfort pri dotyku. Vrstva o hrúbke 170-300 mikrónov sa dá dosiahnuť elektrostatickou pištoľou a až 750 mikrónov fluidizačnou metódou. Povrch zamedzuje transport tepla z rúk na povrch kovu – tvorí výbornú termo izoláciu.

Vodovodné armatúry, potrubia

Prášková farba Thermofix    a Polisint    spĺňa požiadavky kladené na ochranu životného prostredia. Materiál je certifikovaný na styk s pitnou vodou a na styk s potravinami. Všetky suroviny použité na výrobu práškovej farby sú bezhalógenové a bez obsahu ťažkých kovov.

garden furniture plastic coating
poplastovanie pletiva a plotov
poplastovanie kovovych zabradli
poplastovanie vodovodnych potrubi

®

®